TASARI EĞİTİM KURUMLARI - TÜRKİYE GENELİ ONLINE YÖS DENEME SINAVI 

 

10. TÜRKİYE GENELİ ONLINE YÖS DENEME SINAVI

9. Online YÖS Deneme Sınav sonuçları için tıklayın!

SINAV İÇİN KAYIT OLMANIZ GEREKMİYOR. SINAV GÜNÜNÜ BEKLEYİN!

 

Tasarı Eğitim Kurumları – Tasarı Online Eğitim üzerinden gerçekleşen tüm sınavlarda KVKK kapsamında bazı kişisel verileriniz işlenecektir. (Ad-Soyad, e-Posta, Telefon, İl-İlçe, Üniversite) Online sınavlara dâhil olmanız durumunda bu bilgilerin işlenmesini kabul etmiş sayılacaksınız. 

 

KVKK Aydınlatma metnini okumak için tıklayın!

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ SINAVI MATEMATİK GENEL YETENEK TESTİ 

I. Bu sınavdaki soruların nasıl cevaplanacağı, testlerin başında açıklanmıştır. Soruları cevaplamaya başlamadan önce bu açıklamaları dikkatle okuyunuz. 

II. Bu testlerdeki her sorunun bir tek doğru cevabı vardır. Bir soru için birden çok cevap yeri işaretlenmişse, o soru yanlış cevaplanmış sayılacaktır. 

1. Bu test sizin soyut düşünme gücünüzü ölçmek için hazırlanmıştır. 6 Mart 2021 Cumartesi günü 10:00 itibariyle başlayacak sınav, 10 Mart 2021 Çarşamba günü 23:59 itibariyle sona erecektir.

2. Bu testte 80 soru vardır. Toplam süre 120 dakikadır.

3. Her soru 1.25 puandır. 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

4. Cevaplamaya istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz

 

5. Bu sınavın değerlendirilmesi doğru cevap sayısı üzerinden yapılacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır.

NOT: ONDALIK KESİRLERİ GÖSTERMEK İÇİN TÜRKÇE METİNLERDE VİRGÜL KULLANILIR.KESİRLİ SAYILARDA BÖLME İŞARETİ YERİNE "/" İŞARETİ KULLANILIR.

Sınava giriş esnasından sizden istenilen bilgileri eksiksiz doldurulması gerekmektedir. 

BİLGİLENDİRME: Sınav esnasında öğrenci numaranız olmadığı için iletişim numaranız öğrenci numarası olarak alınıp başarı sıralaması yapılacaktır. Başarı sıralamanızı ve derecenizi görmek istiyorsanız bu bilginin eksiksiz girilmesi gerekiyor. Bu bilginin boş, hatalı veya eksik girilmesi durumundan sınavınız değerlendirme dışında tutulacaktır.