TASARI EĞİTİM KURUMLARI - TÜRKİYE GENELİ ONLINE YÖS DENEME SINAVI 

 

1. TÜRKİYE GENELİ ONLINE YÖS DENEME SINAVI

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ SINAVI MATEMATİK GENEL YETENEK TESTİ 

I. Bu sınavdaki soruların nasıl cevaplanacağı, testlerin başında açıklanmıştır. Soruları cevaplamaya başlamadan önce bu açıklamaları dikkatle okuyunuz. 

II. Bu testlerdeki her sorunun bir tek doğru cevabı vardır. Bir soru için birden çok cevap yeri işaretlenmişse, o soru yanlış cevaplanmış sayılacaktır. 

1. Bu test sizin soyut düşünme gücünüzü ölçmek için hazırlanmıştır. 5 Aralık 2020 Cumartesi günü 10:00 itibariyle başlayacak sınav, 9 Aralık 2020 Çarşamba günü 23:59 itibariyle sona erecektir.

2. Bu testte 80 soru vardır. Toplam süre 120 dakikadır.

3. Her soru 1.25 puandır. 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

4. Cevaplamaya istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz

 

5. Bu testler puanlanırken, doğru cevaplarınızın sayısı ham puanlarınız olacak olup, yanlış cevaplarınız puanlarınızı etkilemeyecektir.

NOT: ONDALIK KESİRLERİ GÖSTERMEK İÇİN TÜRKÇE METİNLERDE VİRGÜL KULLANILIR.KESİRLİ SAYILARDA BÖLME İŞARETİ YERİNE "/" İŞARETİ KULLANILIR.

Sınava giriş esnasından sizden istenilen bilgileri eksiksiz doldurulması gerekmektedir. 

BİLGİLENDİRME: Sınav esnasında öğrenci numaranız olmadığı için iletişim numaranız öğrenci numarası olarak alınıp başarı sıralaması yapılacaktır. Başarı sıralamanızı ve derecenizi görmek istiyorsanız bu bilginin eksiksiz girilmesi gerekiyor. Bu bilginin boş, hatalı veya eksik girilmesi durumundan sınavınız değerlendirme dışında tutulacaktır.