TASARI EĞİTİM KURUMLARI - 4. ONLINE DGS DENEME SINAVI

3. Online DGS Deneme Sınav Sonuçlarını incelemek için tıklayın.

 

Tasarı Eğitim Kurumları – Tasarı Online Eğitim üzerinden gerçekleşen tüm sınavlarda KVKK kapsamında bazı kişisel verileriniz işlenecektir. (Ad-Soyad, e-Posta, Telefon, İl-İlçe, Üniversite) Online sınavlara dâhil olmanız durumunda bu bilgilerin işlenmesini kabul etmiş sayılacaksınız. 

 

KVKK Aydınlatma metnini okumak için tıklayın!

SINAV KURALLARINI OKUMADAN KESİNLİKLE SINAVA GİRMEYİN!​ 

İnternet bağlantınızı kontrol edin, sınav esnasında başka tarayıcı açıp bağlantınızı düşürmeyin (Müzik dinleme, video indirme, uygulama indirme gibi) Sınav soruları sayısal soru bölümleri görsel dosyalardır. Kimi tarayıcılarda geç yüklenebilir. Lütfen sınav esnasında sayfanızı asla yenilemeyin yoksa oturum sona erer ve tekrar sınava girmek durumunda kalırsınız.

SINAV SATIN AL: Bu butona tıklayarak, web sitemizden sınav satın alabilirsiniz. Sınav gününden önce alırsanız, sınav koduna 18 Mart günü "Sınav Giriş Kodu Öğren" bölümünden inceleyebilirsiniz. Eğer sınav günü alırsanız sınav giriş kodu mail olarak size gelir.

1. 4. Türkiye Geneli Online DGS Deneme Sınavı 20 Mart 10:00 itibariyle başlayacak ve 23 Mart 23:59 itibariyle sona erecektir. Sınava dilediğiniz günde/saate giriş yapabilirsiniz. 1 Sınav ücreti 15 TL'dir. Tasarı Öğrencileri Ücretsiz faydalanmaktadır.

​2. Sınavda tek bir kitapçık yer alacak ve kitapçıkta Sayısal (60), Sözel (60) olmak üzere 120 soru sorulacaktır. İlk 60 soru SAYISAL bölümü, 61. Sorudan itibaren SÖZEL sorular mevcuttur. 

​3. Bu sınav için cevaplama süresi 150 dakikadır. (2 saat 30 dakikadır) Sınava giriş yaptığınızda kişisel bilgilerinizi girmeniz için ekstra 1 dakika ek süre verilecektir.

​4. Sınava giriş esnasında sizden istenilen tüm bilgilerin eksiksiz girilmesi gerekmektedir. Aksi halde sınavınız geçersiz sayılacaktır.

​5. Bu testler puanlanırken her testteki doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri çıkarılacak ve kalan sayı o bölümle ilgili ham puanınız olacaktır.

​6. Her iki testten de en az 1 ham puanı bulunmayan adayların DGS puanı hesaplanmayacaktır.

​7. Sınava başlamadan önce internet ayarlarınızı kontrol ediniz. En iyi sonuç için Google Chrome tarayıcısını öneriyoruz.

8. Katılımcı sınav sonuçlarına, sınavı bitirdikten sonra anlık (Doğru/Yanlış Cevaplarına) erişebilecek. Cep Telefonu numaranız ile sınav sonucunuzu öğreneceğinizi unutmayın. O nedenle özellikle numaranız başında +90 olmadan giriniz.