TASARI EĞİTİM KURUMLARI - 3. TÜRKİYE GENELİ DGS ONLINE DENEME SINAVI 

 

3. TÜRKİYE GENELİ ONLINE DGS DENEME SINAVI

AŞAĞIDA YER ALAN TÜM UYARILARI, ŞARTLARI OKUMADAN SINAVA GİRİŞ YAPMAYIN!

YOĞUNLUK NEDENİ İLE BAĞLANTI SIKINTISI 

YAŞAYAN ÖĞRENCİLERİMİZ, LÜTFEN

GÜN İÇİNDE TEKRAR DENEYİN!

3 NİSAN 2020 CUMA 14:00

7 NİSAN 2020 SALI 22:00

SINAVA KATILMADAN ÖNCE KATILIM ŞARTLARINI OKUYUN!

SINAVINIZIN GEÇERLİ SAYILMASI İÇİN ÖNEMLİDİR!

1. 3. Türkiye Geneli Online DGS Deneme Sınav;

        3 Nisan 2020 14:00 itibariyle başlayacak,

        7 Nisan 2020 22:00 itibariyle sona erecektir.

2. Sınava katılım ücretsizdir. Kayıt yapmanıza veya ücret ödemenize gerek yok.

3. Sınav online olup, herhangi bir internet bağlantısı kullanarak dilediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz. Lütfen sınava girmeden önce internet bağlantınızı kontrol ediniz. Daha etkin bir sınav deneyimi için lütfen bilgisayardan sınava giriş sağlayınız.

4. Sınav sonuçlar 8 Nisan 2020 tarihi itibariyle açıklanacaktır.

5. Sınavda sayısal ve sözel bölümden oluşan tek bir online kitapçıktan oluşacak. Sınav, saat 14.00’da başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika olacaktır. Sınavda uygulanacak test, çoktan seçmeli sorulardan oluşacaktır. Sınav süresine ek süre kesinlikle verilmeyecek.

6. Sınavda ÖBP (ön lisans başarı puanları) tüm adaylar için 70 olarak hesaplanacak.

7. Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacaktır. Testte 120 soru yer alacaktır. Sınavda uygulanacak test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır. Bu amaçla ilgili olarak hazırlanacak sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmayacaktır. Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacaktır.

8. Sınav sonuçları online sonuç sayfasında telefon numaranızı girerek öğreneceksiniz. Sınav sonucu öğrenmek için sınav öncesinde sizden istenilen tüm bilgileri eksiksiz girmeniz gerekmektedir. Bu bilgilerin herhangi birinin hatalı veya eksik olması durumunda sınavınız geçersiz sayılacaktır.

9. Her iki testten de en az 0.5 ham puanı bulunmayan adayların DGS puanı hesaplanmayacak.

10. Bu testler puanlanırken her testteki doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı o testle ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkındaki hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olacaktır.